Kalendarium

Ilość znalezionych wpisów spełniających kryteria wyszukiwania: 821.

DataWpisŹródło

Piątek
20 styczeń
1978

Przed załogą Stoczni im. Komuny Paryskiej stanęło nowe trudne zadanie. Przekazano jej do wyposażenia wybudowany w stoczni jugosłowiańskiej kadłub statku „Profesor Mierzejewski”. Trudność zadania polega na tym, że w czasie holowania do kraju jednostka zerwała się w czasie sztormu z holu, wpadła na skały i doznała poważnych uszkodzeń kadłuba.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Wtorek
17 styczeń
1978

W Szczecinie obradowała stała komisja INSA do spraw zbiornikowców. M.in. omawiano sprawy bardziej ekonomicznej eksploatacji tych statków na przykładzie przedsiębiorstwa Polskiej Żeglugi Morskiej. Zakład Eksnloatacji Zbiornikowców PŻM mieści się w Gdyni przy ul. Waszyngtona 32/34.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Poniedziałek
16 styczeń
1978

Spółdzielnia Mieszkaniowa Stoczni im. Komuny Paryskiej oddała 1 mieszkanie na Obłużu na zainstalowanie w nim cząstkowej centrali telefonicznej KOC na 100 numerów. Montażu centrali podjęły się Okręgowe Warsztaty Telekomunikacyjne w Gdańsku. Poza tym Urząd Telekomunikacyjny w Gdyni otrzymał składany pawilon, w którym do końca 1978 r. zamierza zamontować centralę Pentaconta 9 tys. numerów.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Poniedziałek
16 styczeń
1978

W porcie gdyńskim obradowała Konferencja Samorządu Robotniczego , poświęcona analizie zadań i zatwierdzenuu planu na rok 1978. W obradach uczestniczyli również Wojewoda Gdański Henryk Śliwowski, sekretarze KM PZPR w Gdyni Władysław Porzycki, wicedyrektor Departamentu Polityki Żeglugowej i Portów Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Gospodarki Morskiej Stanisław Samolewicz oraz dyrektor Zespołu Portowego Gdańsk Gdynia Stanisław Pawłowski. Plan przewiduje, że dokerzy gdyńscy mają przeładować w 1978 r. 14.1 mln ton towarów.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Niedziela
15 styczeń
1978

Od 1 do 15 stycznia były wyłożone listy wyborców do Miejskiej Bady Narodowej.

Gdyńskie Kalendarium 2014

Niedziela
15 styczeń
1978

Zaniedbania występujące przy budowie osiedla mieszkaniowego w Witominie były omawiane na spotkaniu Prezydenta miasta Gdyni mgr Aleksego Latry i sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR - Zbigniewa Kolczyńskiego z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” oraz przedsiębiorstw wykonawczych, t.j. z Gdańskim Przedsiębiorstwem Budowlanym i Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Robót Elektrycznych i Dźwigowych.

Gdyńskie Kalendarium 2014

Niedziela
15 styczeń
1978

W Stoczni im. Komuny Paryskiej rozpoczęto budowę nowych serii statków. Pierwszą prototypową jednostką jest ropo-rudo-masowiec z serii B-527 o nośności 116 tys. ton. Stocznia zbuduje i przekaże 2 statki tego typu. Ich głównym konstruktorem jest mgr inż. Mirosław Świszczewski. Stocznia przygotowuje się również do położenia stempki pod pierwszy statek z serii В-515. Jest to masowiec uniwersalny o nośności 34 tys. ton, posiadający nowe ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Głównym konstruktorem jest mgr inż. Aleksander Kaczmarski. W pierwszym suchym doku trwają końcowe prace montażowe przy budowie kolejnego gazowca typu LPG z serii B-550.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Piątek
13 styczeń
1978

W Urzędzie Miejskim w Gdyni odbyło się po raz piąty uroczyste rozdanie nagród prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki, za upowszechnienie kultury i dziełalność na rzecz Gdyni. Laureatami zostali: 1. Józef Korzeniowski - aktor Teatru Muzycznego; 2. Zdzisław Koseda - plastyk-rzeźbiarz, autor znajdującego się w fazie projektowej pomnika Eugeniusza Kwiatkowskiego, współautor pomnika Conrada - Korzeniowskiego, autor programu estetyzacji miasta i realizator rzeźby postaci Leonida Teligi; 3. Irena Ziołowska - dziennikarz redakcji „Wieczoru Wybrzeża”; 4. Wiktor Gorządek - kpt.ż.w., pracujący od 1954 r. w szkolnictwie morskim, wychowawca i nauczyciel kadry oficerskiej floty handlowej i rybackiej; 5. Stanisława Swiłło - pedagog muzyk, związana z Gdynią od 1946 r., dyrektor Ogniska Muzycznego nr 3.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Piątek
13 styczeń
1978

Do Montrealu odleciała czteroosobowa ekipa z Polskich Linii Oceanicznych. Ekipa będzie nadzorować w Kanadzie budowę serii czterech semikontenerówców dla gdyńskiego armatora.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Piątek
13 styczeń
1978

Od połowy grudnia w porcie gdyńskim utrzymuje się wysokie tempo przeładunku zboża, np. 13 stycznia 1978 r. dokerzy gdyńscy obsługiwali aż 5 statków różnych bander, które dostarczyły zboże.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Środa
11 styczeń
1978

W Stoczni im. Komuny Paryskiej przeprowadzono skomplikowaną operację techniczną. Wprowadzono jednocześnie do wnętrza suchego doku trzy statki i wydokowano również po 2 statki. W ten sposób lepiej wykorzystano miejsca w suchym doku.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Środa
11 styczeń
1978

Flagowy statek pasażerski „Stefan Batory” po powrocie ze świąteczno-noworocznego rejsu z turystami polskimi i zagranicznymi na Wyspy Kanaryjskie odpłynął z Gdyni do Rostocku, Zainaugurował w ten sposób serię krótkich rejsów wycieczkowych, które mają trwać do marca, tj. do chwili podjęcia remontu statku przez Gdańską Stocznię Remontową.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Poniedziałek
09 styczeń
1978

W związku z odbywającą się II Krajową Konferencją PZPR zaklądy pracy Gdyni podjęły rozmaite zobowiązania i tak np. Dokerzy Rejonu IV portu gdyńskiego, w którym pracuje delegat na konferencję Józef Banaszak, podjęli zobowiązanie zwiększenia przeładunków zboża. W całym Zarządzie Portu Gdynia 53 brygady i zespoły pracownicze zaciągnęły warty produkcyjne. Załoga Wydziału Sprzętu Połowowego przedsiębiorstwa „Dalmor” zadeklarowała wykonanie dodatkowwo 10 włoków dennych.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Sobota
07 styczeń
1978

Na tradycyjnym balu mistrzów sportu w Sopocie ogłoszono wyniki plebiscytu na 10 najlepszych sportowców woj. gdańskiego w roku 1977, zorganizowanego przez „Dziennik Bałtycki”. Pierwsze miejsce przyznano rekordziście Europy w skoku o tyczce, gdynianinowi Władysławowi Kozakiewiczowi. /„Bałtyk” - Gdynia/. Trzecie miejsce zajął Tadeusz Mytnik - kolarz / „Flota” - Gdynia/, a piąte Janusz Kupcewicz /„ARKA” - Gdynia/.

Kronika Miasta Gdyni 1978

Sobota
07 styczeń
1978

W konkursie na 10 piłkarzy 1977 - wybranych w plebiscycie redakcji „Głosu Wybrzeża”, pierwsze, drugie, czwarte, piąte, siódme, ósme i dziewiąte miejisce uzyskali Gdynianie, piłkarze z Klubu „ARKA”. Są to: 1. Janusz Kupcewicz; 2. Włodzimierz Żemojtel; 4. Stefan Kliński; 5. Krzysztof Adamczyk; 7. Czesław Boguszewicz; 8. Andrzej Dybicz i 9. Tomasz Korynt.

Kronika Miasta Gdyni 1978
Gdyńskie Kalendarium
Rocznik Gdyński © 2018